Par mani

Mihaels (Datoru muzejs)

Kā tas viss sākās.

Grūti tagad pateikt, varbūt jau sen, sen atpakaļ (piecdesmito gadu beigās), kad es sāku konstruēt un veidot savu pirmo detektora radiouztvērēju. Tagad par to varbūt jaunieši pat nezina, diodes signālu uztveršanai,  gatavojām paši.  Ilgu laiku bija ar adatu jāmeklē vajadzīgais punkts kristālā, lai uztvērējā sāktu skanēt kāda raidstacija. Cik daudz prieka tas sagādāja! Šāds uztvērējs mājā bija retums. Pēc tam  pirmos radiouztvērējus taisīja ar radiolampām,  vēlāk – ar tranzistoriem.
Varbūt  tas sākās 70-tajos gados, kad  būvēju savu pirmo spēļu konsoli pie televizora (jā,  viena tāda, pusjaukta pat saglabājusies, un Jūs varat tās  foto redzēt manā portālā), vai tad, kad  taisīju krāsu mūzikas kastes un jaudīgus skaņu pastiprinātājus.
Varbūt viss sākās no pirmā darba datora PC 286 “Gulip”  tālajā 1986.g., kad, sēžot naktīs pie datora,  sāku mācīties datoru pamatus. Es ļoti baidījos sabojāt datoru, jo tas maksāja vairākus tūkstošus. Bija ļoti nepatīkami, kad pirmo reizi datora sistēma “uzkārās”. Visu nakti  zvanīju savam paziņam, lai apspriestos un novērstu to, lai saprastu, kas noticis.
Tagad šis dators manā muzejā ir goda vietā.
Daudz, daudz ūdens aizplūdis kopš tā laika.

Vecie datori sāka krāties un “lipt” pie manis. No sākuma viens, tad trīs, pēc tam pieci. Es nedarīju sākumā neko, vienkārši nemetu tos prom. Tad tie glabājās nekopti, putekļaini. Pakāpeniski sāka “briest” ideja izveidot muzeju, tā nelika mieru vairākus gadus.  Sieva par maniem krājumiem nebija sajūsmā,  sauca tos par  “krāmiem”, bet es biju neatlaidīgs. Varbūt doma par muzeju bija manā zemapziņā visu laiku.  Kad manās rokās nonāca vēl trīs vecie datori un pēc tam vēl, un vēl, ķēros pie idejas īstenošanas.

Iepazīstināšu  Jūs  ar savu virtuālo muzeju.

Šobrīd (2021.g.) tajā ir vairāk nekā 400 veco datoru varak kā no 50 dažādām  fīrmām. Lielākā daļa no datoriem ir atjaunoti un ir darba kartībā. Muzejā ir daudz dažādu klaviatūru, video iekārtu, dažādas skaņu un tīkla kartes, cietie diski un diskešu iekārtas. Muzejā arī ir daudz  citas ar datoriem un to  vēsturi saistītas lietas. Ekspozīcijā ir arī televizori un radio, pastiprinātāji un magnetofoni, telefonu un faksa aparāti, elektroniskās rakstāmmašīnas, video kameras, un fotoaparāti utt.
Ar cieņu
MaiklsBlack